Ünlü Etkinlikte Tehlike Çanları: ABD’nin Burning Man Festivalinde ‘Ebola’ Söylentileri Endişelendirdi!

ABD’nin en ünlü eğlence etkinliklerinden biri olan Burning Man festivalinin meşhur vahşi havası, bu sene şiddetli yağışların kaotik bir korku ve panik büyüsünü tetiklemesinin ardından daha da kötüye gitti! Devamı içeriğimizde…

ABD’nin Nevada eyaletinde her sene düzenlenen Burning Man festivali birbirinden muhteşem sanatçıları sahnede ağırlayarak konuklar için muhteşem bir şenlik oluyor.

Ünlü isimler de festivalde boy göstererek tarzlarını konuşturuyor.

Festivalin amacı, her bireyin sahip olduğu yaratıcı güçlerin ortaya çıkmasıyla kendini ifade etme ve özgüven sonucunda yeni bir kültür yaratmak.

Dayatılan toplum kuralları sebebiyle oluşan bariyerleri ortadan kaldırarak daha çok bireysel özelliklerin ön plana çıkarıldığı bir ortam yaratmak amaçlanıyor.

Ancak bu yıl Burning Man festivaline katılmak isteyenler için işler kolay değil! Kötü hava şartlarıyla boğuşan ziyaretçiler, Ebola’nın ortalıkta kol gezdiği söylentilerini adı.

Burning Man festivalinin meşhur vahşi havası daha da kötüye gitti; kapılar kilitlendi ve kimse içeri girip çıkamadı.

Fısıltıların kurgu olduğu ortaya çıktı, ancak sergilenen panik ve çaresizlik ruh halini özetliyor gibiydi. Bir kişinin de hayatını kaybettiği bildirilirken, polis soruşturmaları devam etmekte.

Organizatörler, çamur fırtınalarının derme çatma şehri vurmasının ardından giriş ve çıkış yollarını kapatmak zorunda kalırken, bilgi ve korku tacirliği almış başını gidiyor.

Belki de bu çılgınlıkların başında ölümcül Ebola virüsünün ortalıkta dolaştığı iddiaları geliyordu, ancak durum böyle değil.

Bu fısıltılar 2 Eylül Cumartesi günü daha önce Twitter olarak bilinen sosyal medya platformunda başladı, hatta bazı hesaplar Hastalık Kontrol Merkezi (CDC) gibi görünen sahte ekran görüntüleri bile gösterdi.

Ancak bu paylaşımları çevreleyen iddialara rağmen, CDC’nin bu tür bir şey gönderdiğini gösteren hiçbir kanıt yoktur.

Diğer sahte iddialar ise festival çevresinde bir karantina bölgesi oluşturulduğu ve abluka oluşturmak üzere bölgeye uçak gönderildiği yönündeydi.

Kaotik sahneler, festivalde bir kişinin hayatını kaybettiği haberiyle daha da derinleşti.

Olayla ilgili çok az şey biliniyor, ancak Pershing County Şerif Ofisi “şu anda bu yağmur etkinliği sırasında meydana gelen bir ölümü araştırdığını” ve ailesine haber verildiğini söyledi.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir