Evde boyasız , eskilerin reçeteleriyle tamamen doğal karışımlarla saç rengini açmanın püf noktaları…

Doğal karışımlar gerçekten etkili mi?

Herhangi bir kimyasal işlem kullanılmadan uygulanan saç açma yöntemlerinde saç renginde aşırı bir ton farkı oluşmamaktadır.
Boyasız saç rengi açmak istiyorsanız papatya suyu yönteminden yararlanabilirsiniz. 1 avuç kadar kurutulmuş papatyayı, 2 su bardağı suyun içerisinde kaynatınız. Kaynama sonrasında ocağın altını kapatınız ve yaklaşık olarak 15 dakika demlenmesini bekleyiniz. Karışım soğuduktan sonra saçlarınıza uygulayıp 20 dakika güneşte bekleyiniz. Eğer uygulamayı sık sık tekrarlarsanız etki görebilirsiniz.
Bu işlemi genel olarak sarı ya da kumral saç rengine sahip olan kadınlar denerken boya kullanmak yerine evde uygulanabilecek doğal yöntemler de rahatlıkla saçların açılmasını sağlayacaktır. Böylece çok doğal bir şekilde saçların rengi değişirken muhteşem bir görüntü ortaya çıkarılabilir.

Bitkilerle Saç Rengi Değişir mi?


Bitki çayları insana vücudunda çok önemli görevleri bulunan ürünlerdir. Bu aşamada farklı bölgelere büyük etkiler yapan bitki çayları, saç renginin açılmasında da oldukça etkili bir yöntem olmaktadır.
Ravent isimli bitki saçların doğal bir şekilde birkaç ton açılmasını sağlamaktadır. Genel olarak çok fazla bilinen bir ürün olmasa da saç rengi açılmasında birçok profesyonel kişinin de kullandığı bir üründür. Bu bitkiyi de aldıktan sonra kaynar suyun içerisinde 15 dakika kaynatan kişiler sonrasında ortaya çıkan su ile saçlarının tamamını yıkayabilirler. Suyun sıcaklığı kişilerin kendi tercih edecekleri düzeyde olabilmektedir.
Elma sirkesi bir başka doğal yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır. 6 çay bardağı suyu, 1 çay bardağı elma sirkesi ile karıştırınız. Hazırlamış olduğunu karışımı saçlarınıza güzelce uygulayıp yaklaşık olarak 15 dakika bekletiniz. Ardından ılık su ile saçlarınızı yıkayınız.
Saç sağlığını koruyan ve aynı zamanda renginin açılmasını sağlayan 3 yemek kaşığı tarçını, yarım fincan kadar saç kremi ile karıştırınız. Yoğun bir karışım elde edip, saçlarınıza uygulayınız. Yaklaşık olarak 2-3 dakika bekletip sonrasında saçlarınıza uygulayınız.
Doğal yollarla saç rengini açmak istiyorsanız yukarıda belirtmiş olduğumuz karışımlardan destek alabilirsiniz. Evde saç rengini açma işlemleri bitkisel yöntemlerle mümkündür.

Saç Rengini Açmak İçin Doğal Yöntemler?
Eğer saçlarınıza kimyasal bir işlem uygulamak istemiyorsanız doğal bir karışım ile ton renginde açılma sağlayabilirsiniz. Bu karışım şöyledir:

Malzemeler:1 tatlı kaşığı tarçın, 1 yemek kaşığı bal, 1 tatlı kaşığı zeytinyağı ve 2 yemek kaşığı sirkeye ihtiyaç duyulmaktadır.

Hazırlanışı: Tüm malzemeleri aynı kaba koyduktan sonra en iyi biçimde karıştıran kişiler bunun ardından gerekli karışımı elde etmiş olacaklardır. Karışım tüm saça uygulanırken saça yayılması için tarak kullanılabilmektedir. Genel olarak biraz yoğun kıvamından dolayı zorluk yaşanabilir.

Bitkilerle saç rengi açmak oldukça kolaydır. Fakat siyah saçı sarı yapmak gibi etkiler bu şekilde görülmemektedir. Saçlarınıza birkaç ton açılma ile gölgelendirme işlemi uygulayabilirsiniz.

Evde Saç Rengi Açma Nasıl Yapılır?
Saç rengini açmak için bir işlem yapmak isteyen kadınlar ise papatya çayına yarım su bardağı limon, 1 tatlı kaşığı tarçın, 1 tatlı kaşığı bal ve 1 tatlı kaşığı zeytinyağı katılarak hazırlanan karışım ile saç renginde doğal açılma sağlanabilir. İlk olarak papatya çayını standart bir şekilde hazırlayınız ve sonrasında bardağın yarısına çayı doldurduktan sonra kalan malzemeleri de üzerine ekleyip ve karıştırınız. Bu karışımı saça uygulanız ve ardından bir süre güneşte bekleyiniz. Bu şekilde saç renginde açılma sağlanabilir.

Doğal saç açma güneşsiz de sağlanabilir. Karbonatlı kür, limon suyu gibi farklı pek çok yöntem vardır. Saçlarınızın zarar görmeden, kurumadan açılmasını sağlamak için yazımızın içeriğinde belirttiğimiz karışımlardan destek alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir